Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 30 czerwiec 2015 10:42

Matury 2015 - tradycyjnie najgorzej poszła matematyka

Napisał

W 2014 roku 71 procent uczniów zdało matury. W tym roku procent ten jest większy o trzy procent, ale i tak jest to bardzo słaby wynik. Najgorzej poszła w skali kraju, tradycyjnie, matematyka.

Wyniki przedstawili we wtorek na konferencji prasowej w Katowicach minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska i dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Również we wtorek świadectwa maturalne otrzymają abiturienci. Po raz pierwszy w historii abiturienci nie musieli specjalnie przyjeżdżać do szkół, żeby poznać wyniki. Wystarczyło dziś po północy wejść na stronę jednej z ośmiu Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, wybrać właściwą komisję, następnie kliknąć w zakładkę Uczeń, a następnie zalogować się wpisując PESEL jako login oraz hasło otrzymane w szkole. W przypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły po nowe hasło.

Przypomnijmy - aby zdać maturę, maturzysta musi uzyskać minimum 30 procent z trzech obowiązkowych przedmiotów (język polski, język obcy i matematyka) w formie podstawowej. Wynik uzyskany z egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie ma wpływu na zaliczenie matury, a jedynie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

W tym roku egzamin maturalny przeprowadzany był w dwóch formułach - w nowej zdawali go tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących (maturę zdało 80 proc. z nich, 15 proc. ma prawo do poprawki), a w starej tegoroczni absolwenci techników (maturę zdało 64 proc., prawo do poprawki ma 25 proc.).

Wśród zdających w nowej formule, czyli absolwentów liceów, egzamin pisemny z języka polskiego zdało 98 proc. maturzystów, z matematyki - 82 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 97 proc.

Wśród zdających w starej formule, czyli absolwentów techników, egzamin pisemny z języka polskiego zdało 98 proc. maturzystów, z matematyki - 70 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 90 proc.

19 procent uczniów nie zdało w tym roku jednego przedmiotu, ich czeka możliwość poprawki w sierpniu. Pozostałe 10 procent musi czekać do przyszłego roku.

Jak prezentują się wyniki poszczególnych szkół z powiatu suskiego - informacja niebawem!
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatMatury 2015 - tradycyjnie najgorzej poszła matematyka