Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 02 lipiec 2015 16:32

Powiat. Czy przedszkola przetrwają?

Szykują się zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli. Wielu z nich grozi zamknięcie.

Od września 2016 r. oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne zorganizowane w szkołach podstawowych  w wyniku przekształcenia staną się przedszkolami. Oddziały te przekształcając się w przedszkola muszą spełniać wymagania dla przyjęcia dzieci mających już 2,5 roku. Niestety, zmiana przepisów niesie za sobą potrzebę przystosowania lokali do użytku. A to rodzi niebezpieczeństwa. Organ prowadzący przedszkole znajdujące się w budynku szkoły, jest bowiem obowiązany uzyskać pozytywną opinię właściwego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej potwierdzającą spełnianie wymagań, o których mowa w przepisach wydanych przez Ministra Edukacji Narodowej.

- Z uwagi na fakt, że pojawiło się dużo wątpliwości oraz w związku  z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wymagań ochrony przeciwpożarowej, jakie musi spełniać lokal, w którym jest prowadzone przedszkole utworzone w wyniku przekształcenia oddziału przedszkolnego lub oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole podstawowej, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Okrzesik zorganizował spotkanie  dla dyrektorów szkół, w których prowadzone są oddziały przedszkolne oraz pracowników odpowiedzialnych w urzędach za oświatę – informuje mł. kpt. Tomasz Mikołajek kierownik sekcji  ds.  kontrolno- rozpoznawczych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Suchej Beskidzkiej, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej oraz przedstawiciel Kuratorium Oświaty delegatury w Wadowicach. 

- Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami gmin dokonują przeglądów istniejących oddziałów przedszkolnych pod kątem dostosowania lokali do nowych przepisów – zaznacza strażak.  - Wszystkie działania prowadzone są w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podopiecznych tychże przedszkoli  i odpowiednio wcześniej, żeby zdążyć przed wejściem w życie nowych uregulowań prawnych.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPowiat. Czy przedszkola przetrwają?