Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 08 lipiec 2015 22:27

Zmiany w parafiach powiatu suskiego

Napisała

Idzie lato, a z nim zmiany. Tym razem zmiany te dotyczą księży w parafiach powiatu suskiego.

 

Część kapłanów już od 1 lipca zmieniła swoje miejsce pobytu.

IMAGE_TITLE
]
ks. Zbigniew Kaleciak

Jednym z nich jest ks. Antoni Pitek, któremu urząd proboszcza w parafii Matki Boskiej Pocieszenia w Budzowie przyszło zamienić na stanowisko kapelana Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego w Zakopanem. Będzie on również kapelanem Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Zakopanem. Jego miejsce zajmie ks. Zbigniew Kaleciak, który do tej pory był gospodarzem parafii św. Jana Kantego w Stryszowie.

 

IMAGE_TITLE

ks. Aleksander Salamon

Zmiany nastąpią także w parafii św. Anny w Stryszawie. Tam proboszczem zostanie ks. Aleksander Salamon. Zastąpi on ks. Stanisława Maślankę, który z kolei obejmie parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jachówce. Dotychczasowy proboszcz, ks. Stanisław Pezda złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatZmiany w parafiach powiatu suskiego