Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 10 lipiec 2015 16:56

Turniej Par Patrolowych - PATROL ROKU

Napisał

W dniu 2 lipca 2015 roku odbyły się w województwie małopolskim eliminacje XXII Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Turniej Par Patrolowych - PATROL ROKU”.

 

Organizatorem zawodów był Wydział Prewencji KWP w Krakowie, we współpracy z Wydziałem Kadr i Szkolenia KWP w Krakowie, Oddziałem Prewencji Policji w Krakowie, Wydziałem Transportu KWP w Krakowie, Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Krakowie. Ich przygotowanie i przeprowadzenie nadzorował Małopolski Komendant Wojewódzki Policji.

Przeprowadzono 4 konkurencje:
- test wiedzy policyjnej,
- sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego,
- sprawdzian sprawności fizycznej,
- stosowanie technik obezwładniania osób.

W zawodach uczestniczyło 42 policjantów (21 par patrolowych).

III miejsce w małopolskich eliminacjach XXII Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Turniej Par Patrolowych - PATROL ROKU" zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w składzie:
sierż. sztab. Marcin BANAŚ (9 lat w Policji) i sierż. Paweł BURDYL (4 lata w Policji)  - obaj policjanci służą w Komisariacie Policji w Makowie Podhalańskim.
W poszczególnych konkurencjach I miejsce otrzymali oni w konkurencji „Sprawdzian sprawności fizycznej” , II miejsce  „stosowanie technik obezwładniania osób”, a III miejsce w konkurencji wyszkolenia strzeleckiego.

Gratulujemy naszym funkcjonariuszom, szczególnie dlatego, że w 2013r. w tym konkursie zajęli II miejsce. Policjanci musieli wykazać się znakomitym przygotowaniem teoretycznym i fizycznym, jak też umiejętnościami z zakresu wyszkolenia strzeleckiego, oraz stosowania technik obezwładniania osób. Wysokie miejsce naszych policjantów jest wynikiem wytrwałości oraz rzetelnego podejścia do procesu szkolenia i doskonalenia zawodowego, na który policjanci często poświęcali swój czas poza służbą. Ma to oczywiście niebagatelne znaczenie w ich codziennej służbie patrolowej i stanowi przykład godny naśladowania.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatTurniej Par Patrolowych - PATROL ROKU