Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 lipiec 2015 20:31

Kościelisko letnią porą – co warto tu zobaczyć?

Napisał

Tatry latem to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i przyjeżdżają tutaj amatorzy górskich atrakcji z całego kraju. Najpopularniejszym kierunkiem jest Zakopane, ale nie zadowoli ono w całości tych, którzy poszukują przede wszystkim spokoju. Jako alternatywę dla zatłoczonej Zimowej Stolicy Polski warto sprawdzić Kościelisko – ta niewielka podhalańska wieś to obietnica udanego relaksu pośród tatrzańskich krajobrazów.

 

W samym sercu Podhala

Zaledwie w kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego można przenieść się w całkowicie inny zakątek, który zachwyca przestrzenią, przyrodą oraz wyjątkowym klimatem. Nie bez powodu Kościelisko nazywane jest często „Sercem Podhala”. Położone jest w Rowie Kościeliskim pomiędzy Tatrami a Pogórzem Gubałowskim, stanowiąc wrota do Tatr Zachodnich. To wieś o wielowiekowych tradycjach – w przeszłości na jej obszarze znajdowały się osady pasterskie, tak zwane polany – tak też kiedyś nazywało się Kościelisko. Obecnie jest to miejscowość o charakterze wypoczynkowym, gdzie każdego dnia na gości czeka wiele interesujących atrakcji.

 

Pomysły na letni wypoczynek w Kościelisku

Ciepła letnia pogoda doskonale nadaje się do przemierzania górskich szlaków wychodzących z Kościeliska na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego i w Tatry Wysokie. Na szczególną uwagę zasługuje Dolina Chochołowska, Staw Smreczyński czy Droga pod Reglami, ale ciekawych kierunków wędrówek jest znacznie więcej – zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych piechurów.

 

Warto też wybrać się na spływ Dunajcem, który odbywa się specjalnymi tratwami, dostępne są liczne trasy dla amatorów rowerów, ale należy przygotować się na spore podjazdy – rowery można zabrać ze sobą lub wypożyczyć na miejscu. Na szczególną uwagę zasługuje także Polana Szymoszkowa, która zimą jest rajem dla narciarzy, natomiast latem zamienia się w kąpielisko geotermalne z wodą o temperaturze 30 stopni Celsjusza pochodzącą z głębi Ziemi.

 

Także warto poświęcić czas na zapoznanie się z regionalnymi zabytkami Podhala. W Kościelisku najbardziej znane to Kościół św. Kazimierza oraz Chałupa Sabały zwana także „Sabałówką”. Warto też odwiedzić Muzeum Tatrzańskie, które zbiera eksponaty związane z tymi terenami. Znajduje się w nim również Galeria Władysława Hasiora.

 

Gdzie warto przenocować?

Kościelisko, które jest miejscowością wypoczynkową, ma obecnie bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę noclegową. Dostępne są tutaj między innymi pensjonaty, wille, kwatery prywatne, domy gościnne, dlatego każdy z turystów jest w stanie znaleźć coś na swoją kieszeń.

 

Szukający relaksu powinni sprawdzić ofertę Pensjonatu Tatry, który oferuje komfortowe noclegi oraz inne atrakcje dla swoich gości. Jego pokoje zostały urządzone nowocześnie z nutką góralskiej tradycji. Można zamówić wyżywienie, skorzystać z kameralnego mini SPA, dostępne są także zabiegi rehabilitacyjne, a dla klientów biznesowych w pełni wyposażona sala konferencyjna. Więcej informacji dotyczących noclegu w Pensjonacie Tatry znaleźć można na jego stronie internetowej: http://www.pensjonattatry.pl/.

 

 

 

asdasdasdasdas