Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 05 sierpień 2015 07:20

Powiat. Wszystkie okienka w jednym miejscu

Napisane przez
Wydziały starostwa z ulicy Mickiewicza zostanie przeniesiony na ul. Kościelną Wydziały starostwa z ulicy Mickiewicza zostanie przeniesiony na ul. Kościelną

Władze powiatu rozważają przeniesienie wydziałów zlokalizowanych w budynku przy ul. Mickiewicza 19 do obiektu przy ul. Kościelnej 5b.  

Przed wakacjami informowaliśmy o wydłużeniu czasu pracy niektórych wydziałów suskiego starostwa. Teraz szykują się kolejne zmiany w funkcjonowaniu urzędu. Władze powiatu planują bowiem przeniesienie wydziałów zlokalizowanych w budynku przy ul. Mickiewicza 19 do obiektu przy ul. Kościelnej 5b.  

- Jednym z głównych powodów są względy ekonomiczne – przyznaje Józef Bałos, starosta suski. - Funkcjonowanie starostwa w dwóch budynkach generuje dodatkowe koszty, których będzie można uniknąć, a zaoszczędzone środki wykorzystać w innym celu.  

Jak dodaje, usytuowanie wszystkich wydziałów starostwa w jednym budynku pozytywnie wpłynie na organizację pracy urzędu, co również powinno przełożyć się na usprawnienie obsługi mieszkańców.   

- Na wiele korzyści wynikających  z usytuowania starostwa w jednym budynku, wskazują również wyniki przeprowadzonego w roku bieżącym audytu, który obejmował m. in. analizę organizacji  i efektywności  pracy w urzędzie – wyjaśnia starosta.

Kiedy urzędnicy starostwa wyprowadzą się w ulicy Mickiewicza? Póki co nie wiadomo.   

- Obecnie analizowane są założenia logistyczne oraz koszty tego przedsięwzięcia. Zarząd powiatu jest zdeterminowany, by  nastąpiło to w ciągu najbliższych dwóch lat – zaznacza Józef Bałos.

asdasdasdasdas