Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 07 sierpień 2015 07:09

Po interwencji Czytelnika będzie więcej kontroli busów

Napisane przez

Mieszkańcy powiatu suskiego mają dość nierzetelnych kierowców busów. I bezsensownego stania na przystankach. Problemem zajmie się Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Nasz Czytelnik to, co dzieje się w komunikacji na terenie powiatu, nazywa wprost – „całkowita kpina i parodia”.

Dlaczego?

- W niedzielę chciałem jechać do Krakowa busem, który według rozkładu ma być na moim przystanku w Białce 18:35 – napisał w mailu do redakcji portalu sucha24.pl jeden z Czytelników. - Na przystanku byłem już o 18:25, bo wiedziałem, że bus często jedzie za wcześnie. Niestety, po pół godziny pobytu na przystanku bus się nie pojawił, mimo że nigdzie nie było informacji o jego odwołaniu.

Niedoszły pasażer postanowił więc poczekać na kolejny pojazd, który mógłby do zabrać do celu podróży. Na darmo jednak…

- Następny też nie podjechał i o godzinie 19:20 zrezygnowałem z czekania – przyznaje Czytelnik. - Później z okna domu widziałem busa, który jechał o 20:05 zamiast, tak jak na rozkładzie, o 20:15.

Sprawa trafiła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, który to prowadzi stały monitoring realizacji przewozów na całym swoim obszarze. Jak dowiedzieliśmy się, w okresie od stycznia do czerwca 2015 roku przeprowadzono 12 kontroli przedsiębiorców realizujących przewozy regularne osób przez teren powiatu suskiego - 9 na drogach i 3 w siedzibach firm.

- Były to kontrole prowadzone przez upoważnionych pracowników urzędu, a także przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej – podaje Biuro Prasowe UMWM. -  W wyniku przeprowadzonych kontroli na drogach i stwierdzeniu naruszeń warunków udzielonych zezwoleń, w szczególności nierealizowania wszystkich kursów ujętych w obowiązujących rozkładach jazdy, w stosunku do przedsiębiorców zostały wszczęte postępowania administracyjne, a także nałożone kary pieniężne
 
W czerwcu zostały przeprowadzone szczegółowe kontrole w siedzibach trzech firm realizujących przewozy regularne osób na liniach komunikacyjnych przebiegających przez powiat suski. W przypadku jednego przedsiębiorcy kontrola wykazała, iż w okresie objętym kontrolą nie były realizowane pojedyncze kursy ujęte w rozkładzie jazdy, wynikające z okoliczności niezależnych od przedsiębiorcy (awaria pojazdu, choroba kierowcy itp.).  W drugim przypadku, po przeprowadzonej kontroli, przedsiębiorca wygasił jedno z posiadanych zezwoleń, jak również podjął działania mające na celu dostosowanie rozkładów jazdy do aktualnych możliwości wynikających z ilości posiadanych pojazdów i zatrudnionych kierowców – składając stosowne wnioski o zmianę posiadanych zezwoleń.  W trzecim przypadku, w wyniku stwierdzonych nieprawidłowości, w stosunku  do przedsiębiorcy zostały wszczęte postępowania administracyjne o cofnięcie udzielonych przez Marszałka Województwa Małopolskiego zezwoleń.
 
Na tym jednak nie koniec. Urzędnicy zapowiadają, że m.in. po interwencji naszego Czytelnika, będą nadal kontrolować przewoźników realizujących przewozy na obszarze powiatu suskiego.


asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatPo interwencji Czytelnika będzie więcej kontroli busów