Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 sierpień 2015 10:46

Kto wyremontuje suski basen?

Napisane przez

Starostwo powiatowe rozpoczęło procedurę przetargową mająca na celu poprawę stanu technicznego pływalni.

Kontrola Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli wykazała pogarszający się stan techniczny budynku. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, realizując zalecenie NIK, zbadał stan techniczny obiektu i wydał decyzję zobowiązującą starostę suskiego do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości do 31 grudnia 2015 r. Władze powiatu chcą jednak, by standard pływalni poprawił się znacznie wcześniej. Jak podaje serwis prasowy starostwa, trwa procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy, który będzie zobowiązany wykonać prace do 31 października tego roku.

- W celu pozyskania środków na ten cel starosta suski w lutym br. złożył do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie, który został rozpatrzony pozytywnie i powiat otrzymał dotację w kwocie 162 600 zł co stanowi 50 procent kosztów zaplanowanych robót, których wartość oszacowano na 325 376 złotych – czytamy w komunikacie władz powiatu.

Inwestycja obejmie m.in.: odnowienie, impregnację i malowanie dźwigarów drewnianych nad halą basenową, wymianę kotła centralnego ogrzewania wraz z automatyką sterującą, wymianę centrali wentylacyjnej wraz z czyszczeniem i odgrzybianiem przewodów wentylacyjnych oraz uzupełnienie fug w nieckach basenowych.

asdasdasdasdas