Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 25 sierpień 2015 17:40

Skawica: I po Dożynkach

Napisał

Dożynki gminne w Skawicy obchodzone są z pompą. W końcu Skawica lubi się bawić - i było to widać.

 

Obchody Dożynek rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy. Z Kościoła na plac, gdzie odbywała się impreza mieszkańcy przeszli w Korowodzie Dożynkowym. Później był Obrzęd Chleba przygotowany przez Stowarzyszenie „Nasza Skawica” a na scenie położono wieniec dożynkowy w kształcie tablic z przykazaniami. Jeszcze tylko wójt gminy odczytał przygotowane wcześniej przemówienie i zaczęła się mniej oficjalna część Dożynek. 

Dzieci radośnie bawiły się z szalonymi klaunami, dorośli mogli pośmiać się ze skeczów kabaretu Koń Polski. Był pokaz sukien ślubnych i wizytowych z pracowni Stanisławy Zemlik a na koniec scenę przejęły zespoły muzyczne – Systematic i Turnioki. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.

Więcej zdjęć na naszym profilu facebook

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSkawica: I po Dożynkach