Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 26 sierpień 2015 13:11

Czy pójdziemy na referendum?

Napisał

Najbliższa jesień obfituje w możliwości pójścia do urn. Prawdziwa gratka dla tych, którzy głosować lubią lub uważają to za swój obywatelski obowiązek. Najbliższe ogólnokrajowe referendum już 6 września. Ale czy uda się uzyskać frekwencję niezbędną do tego by referendum było wiążące? By tak się stało, swój głos musi oddać połowa osób uprawnionych do głosowania. 

 

Głosowanie odbywać się będzie w godzinach 6 -22.  Polacy będą  w nim odpowiadać TAK lub NIE na trzy pytania:

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

 

Ostatnie referendum w naszym kraju odbyło się w 2003 roku i dotyczyło akcesji do Unii Europejskiej. Było to jedyne referendum w III RP, w którym 50% frekwencja została osiągnięta. Zobaczymy jak będzie tym razem.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatCzy pójdziemy na referendum?