Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 07 wrzesień 2015 00:00

(AKTUALIZACJA) Polacy wyrazili swoje zdanie. Nie poszli do urn?

Zakończyło się głosowanie w ramach ogólnopolskiego referendum. Mieszkańcy powiatu suskiego mogli wypowiedzieć w trzech tematach. Referendum jednak nie będzie ważne.

 

W niedzielę można było wyrazić swoją opinię na tematy ważne dla kraju. W ramach referendum uprawnione do głosowania osoby odpowiadały na trzy pytania:

 

"Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?".

 

"Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?".

 

"Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?".

 

To już niemal pewne - referendum jednak będzie nieważne. Frekwencja nie przekroczyła wymaganych 50 procent. Również na terenie powiatu suskiego.

W Małopolsce frekwencja wyniosła ona 7,96 procent. Za JOW-ami było ponad 77 procent wyborców, za finansowaniem partii z budżetu państwa ponad 18 procent a za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika ponad 94 procent.

W powiecie suskim do urn udało się 6,58 procent wyborców. Za JOW-ami opowiedziało się 78,73 procent z nich, za finansowaniem partii 19,42 procent a za za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika 92,82 procent.

Wśród gmin największą frekwencję odnotowano w Suchej Beskidzkiej - 9,42 procent. W Jordanowie z okazji do wyrażenia swego zdania w referendum skorzystało 7,48 procent wyborców, W Makowie Podhalańskim 6,27, w gminie Jordanów 6,43, w Zembrzycach 7,23, w Stryszawie 6,48, w Zawoi 6,35, w Budzowie 5,31. Najmniej osób z prawa do demokracji skorzystało w gminie Bystra - Sidzina - 4,26 procent.

Na pochwałę zasługują wyborcy z Domów Pomocy Społecznej. W Łętowni w referendum wzięło udział ponad 45 procent uprawnionych do głosowania a w Makowie Podhalańskim niemal 39 procent.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiat(AKTUALIZACJA) Polacy wyrazili swoje zdanie. Nie poszli do urn?