Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 09 wrzesień 2015 07:39

Czy suskie parafie przyjmą uchodźców?

Papież Franciszek zaapelował o przyjęcie na parafie imigrantów. Duchowni z Ziemi Suskiej czekają na opinię władz Archidiecezji.

 

Jak informuje serwis Konferencji Episkopatu Polski podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek skierował podobny apel do całego Kościoła, mówiąc, aby w obliczu tragedii uchodźców każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor i każde sanktuarium Europy ugościły ich.

Co na to suscy duchowni? Zapytanie w tej sprawie wysłaliśmy do dziesięciu parafii z terenu powiatu. Do tej pory odpowiedział tylko jeden proboszcz.

- Myślę, że nie ma parafii, która ma gotowy dom z napisem "dla Imigrantów", ale gdy zajdzie taka potrzeby to uczynimy wszystko aby imagrantów przyjąć. Czekamy też na opinię ks. Kardynała, bo to On jest gospodarzem naszej Archidiecezji Krakowskiej – wyjaśnił ks. Krzysztof Dudziak z Parafii św. Stanisława ze Stryszawy Dolnej.

Tymczasem – jak wynika z komunikatu prasowego: - W chwili obecnej archidiecezja krakowska wsłuchuje się w głos papieża Franciszka, a metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz zwołuje spotkanie władz i opiekunów krakowskiej Caritas – poinformował  ks. dr hab. Robert Nęcek, rzecznik prasowy archidiecezji,.

Ma to być odpowiedź na apel papieża. Serwis prasowy Archidiecezji podaje, że w najbliższych dniach odbędą się konsultacje kard. Stanisława Dziwisza z ks. Bogdanem Kordulą, dyrektorem krakowskiej Caritas oraz ks. biskupem Janem Zającem.

- Podczas spotkania zostaną ocenione możliwości diecezji i ustalone działania pozwalające na praktyczne wcielenie apelu papieża w życie – powiedział ks. Nęcek.

Dyrektor krakowskiej Caritas zapowiedział, że spotkanie będzie służyć m.in. rozeznaniu konkretnych wspólnot w parafiach, które można zaangażować w niesienie pomocy uchodźcom.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatCzy suskie parafie przyjmą uchodźców?