Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 10 wrzesień 2015 08:43

Do Żywca komercyjnie od 1 października

Napisał

Z rozkładów jazdy kolei nie zniknie połączenie z województwem śląskim.

 

Podczas jednej z ostatnich sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radny Rafał Stuglik zgłosił interpelację w sprawie kursowania pociągów pasażerskich na odcinku linii kolejowej nr 97 Sucha Beskidzka-Żywiec.

 - W rozkładzie jazdy na lata 2015/2016, ustalonym na podstawie porozumienia pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a Przewozami Regionalnymi w Małopolsce, próżno szukać tej linii, co uważam za duże uchybienie, ponieważ trasa Sucha Beskidzka-Żywiec to bardzo ważny ciąg komunikacyjny, w szczególności dla turystów oraz studentów – wyjaśnił.

Jak zaznaczył w treści złożonej interpelacji zapytał, czy w kolejnej wersji rozkładu jazdy, obowiązującej od 1 września br. połączenia te, choćby na zasadzie komercyjnej, zostaną przywrócone, i czy będą uwzględnione w nowym rozkładzie jazdy, wchodzącym w życie 13 grudnia br.

- W odpowiedzi dowiedziałem się, że Spółka Przewozy Regionalne sp. z o. o. planuje kontynuować to połączenie na zasadzie komercyjnej wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, tj. od pierwszego weekendu października – poinformował radny Stuglik. - Ponadto poinformowano mnie, że w przyjętej 25 czerwca br. ofercie przewozowej Zarząd Województwa Małopolskiego nie uwzględnił linii kolejowej nr 97 w rozkładzie jazdy na lata 2015/2016, zaznaczając jednak, że w najbliższym czasie planowane jest wykonanie dogłębnej analizy określającej potencjał przewozowy tej trasy. 

  

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatDo Żywca komercyjnie od 1 października