Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 18 wrzesień 2015 08:43

W górach lepiej zachować ostrożność

Napisał

Co prawda zapowiada się piękny, letnio – jesienny weekend, to jednak warto pamiętać, że w górach o zmianę pogody nietrudno. W niedziele ma być mgliście i zimno.

 

Piękna pogoda sprzyja planowaniu górskich wypraw. Zwłaszcza, że jak by nie było, zbliża się zima. Tym bardziej, że wedle komunikatu Babiogórskiego Parku Narodowego warunki turystyczne na Babiej Górze są bardzo dobre. 

To jednak nie oznacza, że będzie tak przez cały weekend.

- Wszystkich wybierających się na babiogórskie szlaki prosimy o rozwagę i ostrożność szczególnie przy schodzeniu. Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody (silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, burze - szczególnie w godzinach popołudniowych, itp.) - przestrzegają pracownicy BgPN.

Według serwisu Meteo w weekend w Zawoi temperatura ma spaść nawet do 10 stopni w dzień. Ma być też mgliście.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatW górach lepiej zachować ostrożność