Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 07 październik 2015 13:28

Maroko - orient, który wabi

Napisał

Maroko to kraj dla prawdziwych odkrywców. pełne barw, zapachów i smaków a także miejsc niezwykle baśniowych i orientalnych zachwyca turystów z całego świata. Kusi nie tylko egzotyką, ale i interesującą historią.

Maroko jest najstarszym królestwem w świecie muzułmańskim. To kraj pełen kontrastów i idealne miejsce na wakacje dla podróżników szukających przygód [sprawdź ciekawe oferty Maroko Last Minute]. Na odkrycie czekają tutaj ośnieżone zimą góry, zielone tereny na wybrzeżu Atlantyku czy gorąca Sahara.

Warto zobaczyć najwyższe pasmo górskie w Zachodniej Afryce, czyli Atlas Wysoki, którego najwyższe szczyty mają pond 4000 metrów n.p.m. Góry te obfitują w malownicze trasy, schroniska oraz niesamowite widoki, jednakże na wyprawę trzeba się odpowiednio przygotować i wynająć licencjonowanego przewodnika.

Całe bogactwo Maroka niewątpliwie oddaje Marrakesz, ogromnie barwna metropolia. Tutejsze uliczki, targi i stragany pachną i wyglądają zjawiskowo. Z zabytków najistotniejszy jest plac Djamma el-Fna, który otaczają średniowieczne meczety. Warto jednak zobaczyć także Meczet Kutubijja z XII wieku, medresę Alego Ibn Jusufa czy Grobowce Saadytów powstałe około XVI wieku. Dzięki tym atrakcjom Marrakesz w 2001 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Równie niezwykłym miastem jest Fez, który powstał w VIII wieku. To niejako pomnik wielowiekowej tradycji kraju, który zachwyca starą i nową medyną, synagogą Ibn Danana, meczetem andaluzyjskim, medresą Bu Inania, dawnymi murami obronnymi, grobowcami marynidów czy meczetem Al-Karawijjin.

Dawną architekturę Maroka można zaś podziwiać w Meknes, mieście ulokowanym na przedgórzu Atlasu. W okolicy znajduje się także stanowisko archeologiczne, które ukazuje rozległe ruiny miasta. Ruiny te oraz medyna znajdująca się w Meknes zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Maroko najlepiej odwiedzić późnąwiosną, czyli od maja od czerwca, bowiem wtedy temperatury nie są zbyt wysokie, a cały kraj wręcz rozkwita. Równie dobrymi miesiącami na urlop bądź wycieczkę objazdową są wrzesień i październik. Latem lepiej nie wybierać się do tego zakątka świata, bowiem temperatura czasem wynosi nawet 55 stopni Celsjusza, co może okazać się bardzo uciążliwe.

Miejsc noclegowych tu nie brakuje, tak jak i dyskotek, barów czy pubów. Można wybrać małe pensjonaty jak i piękne hotele ulokowane w dawnych pałacach-ridach. Ciekawą i tanią opcją jest też miejsce do spania na dachu, które oferuje większość hoteli.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.maroko.com.pl

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatMaroko - orient, który wabi