Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 09 październik 2015 08:54

O zbiorniku Mucharskim na Wiejskiej

Napisał

Parlamentarzyści zapoznali się ze stanem realizacji budowy  Zbiornika Wodnego Świnna Poręba. A samorządowcy napisali apel.

 

Podczas ostatniej w tej kadencji pracy pracy parlamentu posiedzenia Sejmu, posłowie zapoznali się z informacją  ministra środowiska o realizacji „Programu budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba w latach 2006-2015” w zeszłym roku.

Wybrańcy narodu dowiedzieli się, na jakim etapie są prace przy budowie Jeziora Mucharskiego, która w najlepsze trwa od...1986 roku. .

- Według stanu na koniec 2014 r. budowa zbiornika była zaawansowana w 95,6 proc., przebudowa dróg w 82,4 proc. a przebudowa kolei w 94,4 proc. - czytamy w materiałach sejmowych.

Jak łatwo zauważyć, w przyszłym roku minie 30 lat od rozpoczęcia budowy, a do wykonania 100 procent prac nieco brakuje... Dlatego wójt gminy Zembrzyce wraz ze starostą powiatu wadowickiego i wójtami gmin Stryszów i Mucharz wystosował apel do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie działań mających na celu dokończenie budowy Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie gmin: Zembrzyce, Mucharz i Stryszów 

Póki co jednak nie ma informacji o reakcji na apel.

Do sprawy budowy zbiornika wrócimy.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatO zbiorniku Mucharskim na Wiejskiej