Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 14 październik 2015 14:31

Jedna czwarta busów z niezgodnościami

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili na terenie województwa małopolskiego kontrole pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. 

 

Kontrole polegały na ważeniu busów w celu sprawdzenia, czy wpisana do dowodu rejestracyjnego maksymalna ilość osób nie została zawyżona.

- Działania miały na celu weryfikację zapisów zawartych w dowodach rejestracyjnych, dotyczących wpisów wartości masy własnej i maksymalnej ilości pasażerów, jaka może być przewożona pojazdem - wyjasniają służby wojewody małopolskiego.

Inspektorzy poddali ważeniu 121 pojazdów, z czego w 29 przypadkach stwierdzono niezgodności masy własnej. To ponad jedna czwarta wszystkich skontrolowoanych pojazdów

- Wpisana do dowodów rejestracyjnych dopuszczalna ilość osób, która może być nimi przewożona, została nieprawidłowo oznaczona. Dowody rejestracyjne tych pojazdów zostały zatrzymane - wyjasniają w województwie. 

Urzędnicy przypominają, że przewożenie pasażerów w ilości zgodnej z warunkami i parametrami technicznymi pojazdu ma kluczowe znaczenie, zarówno dla bezpieczeństwa przewożonych osób, jak i innych uczestników ruchu.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatJedna czwarta busów z niezgodnościami