Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 16 październik 2015 10:14

Powiat. Ministerstwo żąda zwrotu tysięcy

Zarząd powiatu suskiego po raz kolejny zainterweniował w sprawie zwrotu nienależnie pozyskanej dotacji oświatowej.

Zarząd powiatu suskiego po raz kolejny postanowił wystąpić do Ministerstwa Finansów z pismem dotyczącym nienależnie uzyskanej części subwencji oświatowej za 2011 rok. Chodzi o środki pozyskane dla wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Makowie Podhalańskim. 

- Po kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej, który stwierdził , że nie było określonych orzeczeń w określonym czasie, minister wystąpił o zwrot ponad 100 tysięcy złotych – poinformował Józef Bałos, starosta suski.

Jak przyznał, to niemała kwota, zwłaszcza, że została spożytkowana właśnie dla wychowanków wspomnianego ośrodka.

- Podjęliśmy się ponownie sprawę wyjaśnić, podobnie, jak to czynił poprzedni zarząd powiatu – zaznaczył Bałos. - Nie wiem , na ile będzie to skuteczne, ale taka próba została podjęta. Wysłaliśmy szczegółowe wyjaśnienie na temat zaistniałych uchybień formalnych. 

Teraz powiatowi urzędnicy czekają na odpowiedź z ministerstwa.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPowiat. Ministerstwo żąda zwrotu tysięcy