Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 30 październik 2015 15:31

Małopolanie chcą dróg, Podhalanie – uprawiać sport

Małopolanie chcą dróg, Podhalanie – uprawiać sport http://www.malopolskie.pl/

Tak wynika z badań dotyczących poziomu zadowolenia wśród mieszkańców województwa.

 

Badanie zostało przeprowadzone po raz czwarty przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego. Ankieterzy zadawali w nim pytania o najważniejsze obszary działalności samorządu województwa. Badanie przeprowadzono telefonicznie w lipcu i sierpniu  na próbie 3 tysięcy mieszkańców. Jak podaje Biuro Prasowe UMWM, wynika z niego, że mamy – w Małopolsce - lepszą sytuację finansową, jesteśmy zadowoleni z poziomu bezpieczeństwa w naszej najbliższej okolicy i tego, jak rozwija się nasze województwo.

W ramach badania mieszkańcy subregionów zostali poproszeni o wskazanie, do których z obszarów powinny być w pierwszej kolejności kierowane środki publiczne. Infrastrukturę drogową częściej wymieniali mężczyźni niż kobiety, osoby prowadzące działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne oraz mieszkańcy Małopolski Zachodniej  i Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego (odpowiednio 46,8% i 42,0%, czyli prawie co drugi mieszkaniec tych subregionów). Co ciekawe, w przypadku subregionu podhalańskiego, w skład którego wchodzi powiat suski oraz tatrzański i nowotarski, infrastrukturę drogową jako dziedzinę, na którą powinny iść środki publiczne, wybrał co czwarty mieszkaniec (23,0%). To jedyny region, dla którego mieszkańców inwestycje drogowe nie są priorytetem.

- Mieszkańcy Podhala znacząco się różnią w swoich wyborach z mieszkańcami innych subregionów – podają autorzy opracowania. - Dla nich najbardziej liczy się rekreacja, sport i turystyka oraz, w mniejszym stopniu, edukacja i zdrowie. 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatMałopolanie chcą dróg, Podhalanie – uprawiać sport