Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 05 listopad 2015 09:48

Uwaga! Wścieklizna nadal zagraża!

Uwaga! Wścieklizna nadal zagraża! foto: Babiogórski Park Narodowy

Na terenie powiatu suskiego konieczne jest wykonanie dodatkowych szczepień lisów przeciwko niebezpiecznej chorobie – wściekliźnie. 

Służby wojewody poinformowały, że na terenie Ziemi Suskiej nadal utrzymuje się niekorzystna sytuacja epizootyczna. Chodzi konkretnie o teren makowa Podhalańskiego oraz Zawoi. Dlatego w okresie od 6 do 20 listopada 2015 r. zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. 

Warto pamiętać, by w terenie zachować ostrożność. W okresie wykonywania szczepień zaleca się bowiem, by nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu. Ewentualny kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii,  w celu  poddania zwierzęcia obserwacji. 

Co najważniejsze, nie wolno dotykać, podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do  Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUwaga! Wścieklizna nadal zagraża!