Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 06 listopad 2015 09:13

Niepunktualne busy... niekończący się problem...

Napisał

Po raz kolejny nasi Czytelnicy zainterweniowali w sprawie busów jeżdżących, czy też lepiej powiedzieć - nie jeżdżących wedle rozkładu jazdy. 

Takie informacje do redakcji portalu sucha24.pl docierały już niejednokrotnie: 

"Ostatnim czasem próbowałem dostać się z Krakowa do naszego powiatu. Z jakim skutkiem? Początkowo żaden bus nie jechał. Po telefonie do właściciela "największego" z nich, na pytanie dlaczego busy nie jadą, usłyszałem: <<Z całym szacunkiem, musiał pan przeoczyć>>. Następnie każdy bus - a zdążyłem zaobserwować ich trzy - mimo braku korków w mieście, przejeżdżał z 20-minutowym opóźnieniem, nawet nie pokazując oczekującym, że nie ma miejsc!" - napisał jeden z naszych Czytelników. 

A w druga stronę?

"Próbuję dostać się do Krakowa. W godzinach 16:26-16:35 miały jechać trzy busy trzech przewoźników. Żaden nie przyjechał. Na następny musiałem czekać do 16:55." - zaznacza Czytelnik. 

I konkluzja:

"Odnośnie samych rozkładów nie wiadomo, kiedy przyjść na przystanek - bo raz jadą 10 minut przed rozkładem (by wyprzedzić konkurencję), czasem 10 minut po (bo nie trzeba być punktualnym, jak konkurencja nie jedzie), a czasem - jak się to często zdarza - nie przyjeżdżają w ogóle."- radzi podróżny.

Po raz kolejny więc postanowiliśmy zapytać w Urzędzie Marszałkowski, co zrobić w sytuacji, kiedy busy nie jada, bądź jadą, ale niezgodnie z rozkładem jazdy? Jak się bowiem okazuje, takie przypadki rzeczywiście mają miejsce.

- W wyniku przeprowadzonych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej kontroli informujemy, że  stwierdzono naruszenia warunków udzielonych zezwoleń, w szczególności nierealizowania wszystkich kursów ujętych w obowiązujących rozkładach jazdy.  W stosunku do przedsiębiorców zostały wszczęte stosowne postępowania administracyjne w wyniku których przedsiębiorcy zostali zobligowani do złożenia stosownych wyjaśnień, nałożone zostały także kary pieniężne – poinformowało portal sucha24.pl Biuro Prasowe UMWM.

Jak jednak przyznają sami urzędnicy, niewiele to dało. 

- Ponieważ podjęte przez UMWM działania nie wpłynęły na zmianę zachowania przedsiębiorców, w siedzibach trzech firm realizujących przewozy regularne osób na liniach komunikacyjnych Kraków – Zawoja czerwcu zostały przeprowadzone szczegółowe kontrole – wyjaśniają pracownicy Biura.

I tak, w przypadku jednego przedsiębiorcy kontrola wykazała, iż w okresie objętym kontrolą nie były realizowane pojedyncze kursy ujęte w rozkładzie jazdy wynikające z okoliczności niezależnych od przedsiębiorcy (awaria pojazdu, choroba kierowcy itp.). 

W drugim przypadku, po przeprowadzonej kontroli, przedsiębiorca wygasił jedno z posiadanych zezwoleń, a w dwóch kolejnych zezwoleniach dostosował rozkłady jazdy do aktualnych możliwości wynikających z ilości posiadanych pojazdów i zatrudnionych kierowców.

W trzecim przypadku, w wyniku stwierdzonych nieprawidłowości, w stosunku do przedsiębiorcy zostały wszczęte postępowania administracyjne o cofnięcie udzielonych przez Marszałka Województwa Małopolskiego zezwoleń – postępowania są w toku.

Czy te działania dadzą pożądany skutek? Dla dobra pasażerów – mamy taką nadzieję.

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatNiepunktualne busy... niekończący się problem...