Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 06 listopad 2015 08:16

Nowe ulice, nowe chodniki

Zakończono remont dróg powiatowych znajdujących się na terenie Suchej Beskidzkiej. Kierowcy mogą korzystać z trzech kilometrów nowiutkich ulic – piesi z niemal dwu i pól kilometrów chodników.

 
W ramach inwestycji przebudowane zostały odcinki dróg w ciągu ulic: Zamkowa, Rynek, Kościelna, Szpitalna, hr. J. Tarnowskiego, Błądzonka i Przemysłowa. W toku prac m.in. położono 3 km  nowej nawierzchni z masy mineralno - asfaltowej, odtworzono chodniki na długości ok. 2,4 km oraz wykonano miejsca postojowe w rejonie skrzyżowania ul. Błądzonka z ul. Beniowskiego, wyremontowano most na ul. Przemysłowej oraz przepust na Błądzonce.
 
- Oprócz prac typowo remontowych zainstalowano także urządzenia bezpieczeństwa ruchu tj. bariery energochłonne, sztywne poręcze, próg zwalniający typu wyspowego przy szkole na Błądzonce oraz aktywny znak przejcie dla pieszych na wysięgniku z instalacją solarną w rejonie suskiego szpitala – wyliczaja przedstawiciele suskiego starostwa.
 
Inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – zwanych potocznie „schetynówkami”. Całkowita wartość zadania wyniosła 2 087 885,24 zł, w tym 1 043 942,00 zł (50%) stanowi dotacja z NPPDL, a wymagany wkład własny w kwocie 1 043 943,24 zł został pokryty po połowie przez powiat i miasto Sucha Beskidzka.
 
- Warto również nadmienić, że powiat suski partycypował w kosztach „schetynówki” wykonanej przez gminę Maków Podhalański, przekazując na ten cel kwotę 63 874 zł. W ramach tego zadania wyremontowano m. in. odcinek ul. Sportowej w Makowie Podhalańskim – dodają urzędnicy z powiatu.
 
Foto: Starostwo Powiatowe
 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNowe ulice, nowe chodniki