Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 listopad 2015 21:55

Mamy nowego marszałka!

Mamy nowego marszałka! fot UMWM

Roman Krupa zastąpi Marka Sowę na stanowisku szefa województwa.

 

Po tym, jak w niedawnych wyborach parlamentarnych wyborcy z Małopolski zadecydowali o tym, że dotychczasowy wieloletni marszałek województwa zasiądzie w poselskich ławach, konieczne było przeprowadzenie wyborów na opuszczone przez niego stanowisko. Wyboru takiego dokonują radni sejmiku wojewódzkiego.

W zeszłym tygodniu po kontrowersyjnej sytuacji i przerwaniu obrad, nie udało się wybrać szefa zarządu województwa. Głosowanie w tej sprawie przeniesiono na dzisiaj. Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów na marszałka: dotychczasowy członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa zPO oraz Witold Kozłowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

Jak podało Biuro Prasowe UMWM,  Marszałkiem Województwa Małopolskiego został wybrany Jacek Krupa, który zdobył 21 na 39 głosów. 

- Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję radnym PSL i PO za wolę kontynuacji koalicji dla rozwoju Małopolski. To wielkie wyzwanie i wielki obowiązek, liczę na współpracę ze wszystkimi radnymi - mówił nowy marszałek Małopolski.

Radni województwa wybrali również nowego członka Zarządu Województwa Małopolskiego, którym został Grzegorz Lipiec. Jego kandydaturę poparło 20 radnych, 15 głosowało przeciw, 3 radnych wstrzymało się od głosu. Oddano 1 głos nieważny.

asdasdasdasdas