Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 09 listopad 2015 22:01

Zmarł lek. Wojciech RAWSKI

Zmarł lek. Wojciech RAWSKI fot: ZOZ Sucha Beskidzka

W dniu 6 listopada 2015 r. zmarł w wieku 76 lat lekarz medycyny Wojciech RAWSKI,   specjalista w dziedzinie urologii, organizator i pierwszy Ordynator Oddziału Urologicznego Szpitala Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. 

Powszechnie znany i szanowany lekarz. Wyszkolił wielu młodych urologów.  

Pogrzeb odbędzie się 10.11.2015 r. o godz. 14:00 w Makowie Podhalańskim.

 

WSPOMNIENIE O DOKTORZE RAWSKIM

Lekarz medycyny Wojciech Rawski  rozpoczął pracę zawodową w 1965 r., a w Zespole Opieki Zdrowotnej  w Suchej Beskidzkiej  1 października 1982 r.  Od podstaw organizował  Oddział Urologiczny w  Szpitalu Rejonowym w Suchej Beskidzkiej,  wyposażył go w wysoko-specjalistyczny  sprzęt diagnostyczny i zabiegowy,  a  także pozyskał wykwalifikowany personel medyczny. Dzięki Jego staraniom zostały również utworzone: Poradnia Urologiczna i Pododdział Urologii Dziecięcej. Dzięki Jego umiejętnościom organizatorskim i dużemu zaangażowaniu zawodowemu  przez wiele lat Oddział Urologiczny i Poradnia Urologiczna w trudnym okresie niedoborów finansowych bez potknięć zapewniały ciągłą, na najwyższym poziomie fachowym, opiekę medyczną pacjentom z rejonu działania suskiego i ościennych zespołów opieki zdrowotnej. Jego stałą troską była poprawa organizacji pracy oddziału a także poprawa jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Wykorzystując swe umiejętności i zdolności menedżerskie - skutecznie pozyskiwał dodatkowe środki  na zakup sprzętu i wyposażenia.  Dzięki Jego zapobiegliwości i pozyskiwaniu sponsorów w oddziale urologicznym były przeprowadzane remonty, które w znacznym stopniu poprawiły komfort pobytu pacjentów w oddziale i warunki  pracy personelu. Dzięki staraniom Doktora Rawskiego w trudnym okresie dla służby zdrowia udało się także zdobyć sprzęt specjalistyczny dla potrzeb innych jednostek suskiego Szpitala. Ciągle wprowadzał  nowe metody operacyjne oraz endoskopowe w leczeniu dorosłych i dzieci. Swoją rozległą wiedzą  i doświadczeniem  chętnie dzielił się z młodszymi kolegami. Pod Jego kierunkiem 7 lekarzy uzyskało II stopień specjalizacji w zakresie urologii. Odzwierciedleniem jego działalności dydaktyczno-naukowej było  zorganizowanie w 1989 r. w Zawoi Ogólnopolskiego Sympozjum Urologii Dziecięcej, którego poziom został bardzo wysoko oceniony.  Oddziałem Urologicznym suskiego Szpitala kierował do 31 października 2004 r. Pracę zawodową zakończył w roku 2011.  Doktor Wojciech Rawski działał również aktywnie w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej; pełnił m in. funkcję przewodniczącego Okręgowego Sądu Lekarskiego i członka Komisji Etyki Lekarskiej.  

Był odznaczony:    

Srebrnym Krzyżem Zasługi  - rok 1988,

Złotym Krzyżem Zasługi  - rok 2003, 

odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”  - rok 1984, 

odznaką „Za zasługi dla województwa bielskiego” - rok 1996.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatZmarł lek. Wojciech RAWSKI