Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 10 listopad 2015 10:12

Powiat suski – powiat w budowie

Pracownicy suskiego nadzoru budowlanego mają pełne ręce roboty. Spraw, które prowadzą jest tak dużo, że nie wytrzymuje użytkowany przez nich sprzęt.

 

Niech liczby powiedzą same za siebie. Do połowy października 2015 roku do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Suchej Beskidzkiej wpłynęło 425 zgłoszeń rozpoczęcia robót budowlanych oraz ponad 1200 zgłoszeń wraz z pozwoleniami na budowę. Innymi słowy – w powiecie prace budowlane wrą! 

Duża liczba prac wpływa na pracę inspektorów z suskiego PINB-u. W opisywanym okresie czasu dokonali oni niemal 450 kontroli.  

- Duża część naszej pracy to wyjazdy w teren – zaznacza Maksymilian Głowacz, Powiatowy Inspektor  Nadzoru Budowlanego w Suchej Beskidzkiej.

A to odbija się na stanie technicznym jedynego samochodu służbowego, który pracownicy nadzoru użytkują. Ma on 14 lat i ponad 100 tysięcy kilometrów „w kołach”. Tymczasem liczba koniecznych wyjazdów raczej się nie zmniejszy.

- Jesteśmy w kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Nadzoru Budowlanego w Krakowie- poinformował Józef Bałos, starosta suski. - Inspektor wojewódzki wyraził zrozumienie dla potrzeby zakupu nowego samochodu. Obiecał, że może nie nowy, ale przekaże pojazd w dobrym stanie. Mamy nadzieję, że się wywiąże.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPowiat suski – powiat w budowie