Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 10 listopad 2015 21:41

Suskie gminy świętują

W tym dniu tak ważnym dla Polaków - w rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę – na terenie powiatu nie zabraknie biało – czerwonych barw. W wielu miejscach odbędą się uroczyste Msze Święte, marsze oraz patriotyczne występy uczniów.

 

Bodaj najwcześniej świętowanie rozpoczną mieszkańcy Budzowa i gminy Jordanów. 

W Budzowie o godzinie 8.30 rozpocznie się uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Pocieszenia. O 9.30 obejrzeć będzie można występ artystyczny w wykonaniu młodzieży z gimnazjum z Budzowa a o 9.45 delegacje przemaszerują pod pomnik upamiętniający Poległych za Ojczyznę w latach 1914 - 1920, gdzie złożone zostaną kwiaty.

Mieszkańcy gminy Jordanów świętować będą w Osielcu. Tam na godzinę 8.30 zaplanowano zbiórkę uczestników przed remizą OSP w Osielcu. O godzinie 9.00 odbędzie się Msza Św. w kościele parafialnym w Osielcu a po mszy składanie wieńców pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz program artystyczny pt. "Droga do wolności" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Naprawie. 

W Suchej Beskidzkiej obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 10.00 uroczystym złożeniem kwiatów na kwaterze Wojska Polskiego na Cmentarzu Parafialnym. O godzinie 10.30 w kościele parafialnym p.w. NNMP odbędzie się program słowno - muzyczny, poezja patriotyczna, modlitwy i śpiew. Zaraz potem, o godzinie 11.00 rozpocznie się Msza Św. za Ojczyznę. Po nabożeństwie, na godzinę 12.30 zaplanowano uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pod wieczór natomiast, o godzinie 17.00 odbędzie się koncert laureatów VIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Sali Rycerskiej suskiego zamku. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Makowie Podhalańskim rozpoczęły się już we wtorek, kiedy to odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej oraz pokaz tańców narodowych. Ponadto burmistrz Paweł Sala wręczył Stypendia Naukowe, Sportowe i Artystyczne dla uczniów z gminy.  11 listopada natomiast, o godzinie 9.30 rozpocznie się Msza Św. za Ojczyznę w Makowskim Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin. O godzinie 10.30 ulicami miasta przejdzie marsz zakończony złożeniem kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej.

W Zawoi o godzinie 10.30 spotkają się delegacje przy pomniku obok kościoła w Zawoi Centrum. Tam też m.in. odegrany zostanie Hymn Państwowy, odbędzie się krótki występ artystyczny oraz złożenie kwiatów. O godzinie 11.00 rozpocznie się Msza Św. w kościele w Zawoi Centrum.

W gminie Stryszawa obchody święta 11 listopada rozpoczną się Mszą Św. o godzinie 11.00 w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stryszawie Dolnej. Przewidziano też występ Gminnej Orkiestry Dętej, program artystyczny przygotowany przez młodzież Szkoły Podstawowej w Stryszawie oraz złożenie wieńców pod Pomnikiem Wdzięczności w Kukowie.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSuskie gminy świętują