Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 17 listopad 2015 22:48

Zebrano 10 litrów krwi

Studenci z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii kolejny raz przeprowadzili akcję krwiodawstwa. Suscy żacy, ale też wszyscy mieszkańcy miasta, mogli oddać krew wczoraj między 11.00 a 15.00 na suskim zamku.

Wampiriada ma już swoją historię –  studenci zaangażowali się w taką formę pomocy pierwszy raz 10 lat temu. Akcja jest cykliczna i odbywa się najczęściej raz w roku, choć zdarzały się lata, gdy studenci oddawali krew dwa razy.

Każdy, kto zdecydował się przyłączyć, otrzymywał osiem czekolad, sok i mielonkę i oczywiście satysfakcję. Jedna osoba z reguły oddaje 450 ml krwi. Zebrana ilość byłaby znacznie większa gdyby nie kłopoty natury biurokratycznej. Chętni do zaangażowania się byli studenci z Ukrainy. Niestety wielu z nich nie posiada numeru pesel, który jest niezbędny, żeby móc zostać krwiodawcą. 

 

HomeWydarzeniaPowiatZebrano 10 litrów krwi