Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 18 listopad 2015 08:19

Małopolska zaprojektowała przyszłoroczny budżet

Napisał

Nie można mieć wszystkiego, a jeśli można, to na pewno nie od razu, ale w opracowaniu założeń do przyszłorocznego budżetu województwa powiatowi suskiemu nie poświęcono wiele miejsca w porównaniu z innymi powiatami subregionu podhalańskiego.

 

To, co mieszkańców małopolskich powiatów zapewne najbardziej interesuje, to to na co zostaną przeznaczone miliony złotych, którymi dysponuje samorząd województwa. Najwięcej środków z województwa – biorąc pod uwagę subregion - trafi do Zakopanego, m.in. na budowę hali sportowej oraz na tamtejsze muzeum. 

Ponad połowa wszystkich wydatków zostanie przeznaczona na rozwój transportu. To 772 miliony złotych. Władze Małopolski chcą m.in. kupić nowe pociągi. Te jednak zapewne służyć będą pasażerom Kolei Małopolskich, które z kolei szybko do Suchej Beskidzkiej i na okoliczne trasy nie zawitają. 

Innym priorytetem jest budowa dróg, w szczególności obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich. Takie niestety w przyszłym roku nie powstaną na terenie powiatu suskiego. Zaplanowano jednak modernizację drogi Kuków-Sucha Beskidzka.

Jak poinformował marszałek Maciej Krupa, pierwsze czytanie przyszłorocznego budżetu odbędzie się już podczas sesji sejmiku w najbliższy poniedziałek. Następne dwa tygodnie przeznaczone będzie na zgłaszanie uwag i poprawek, a sesja budżetowa zwołana zostanie 30 grudnia 

 
asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatMałopolska zaprojektowała przyszłoroczny budżet