Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 20 listopad 2015 09:15

Taśmy ledowe idealne dla Twojego domu

Napisał

Na rynku osprzętu oświetleniowego dostępnych jest wiele taśm ledowych, różniących się pomiędzy sobą barwą emitowanego światła, jego natężeniem, a także kolorem dostępnych diod led. Każdy z tych czynników w wymierny sposób przyczynia się do uzyskiwanego ostatecznie efektu wizualnego, mając też wpływ na ilość zużywanej energii elektrycznej oraz ilość i jakość emitowanego światła.

Na rynku dostępnych jest kilka najpopularniejszych rodzajów diod używanych do produkcji taśm, tj. LED 3528, LED 5050, LED 2835 oraz LED 5630. Pierwszy z omawianych rodzajów wydaje się być najczęściej stosowanym w taśmach oraz oprawach ledowych. Cechuje się w pierwszej kolejności wyjątkowo niskim poborem prądu oraz atrakcyjną ceną. Pozwala on na osiągnięcie zadowalającej ilości światła o dobrej jakości. Najczęściej stosowany jest tako składnik oświetlenia dekoracyjnego. Kolejny typ – LED 5050 pobiera o wiele większe ilości prądu, pozwalając jednakże uzyskać silniejsze światło. Najczęściej używany jest w instalacjach oświetleniowych o charakterze użytkowym. W ofercie producentów osprzętu oświetleniowego spotkać można też produkty bazujące na diodach LED 2835. Emitują one dużą ilość światła, a ponadto zapewniają zwiększoną trwałość i wydajność. Niestety, tego rodzaju diody są też wyraźnie droższe od omawianych wcześniej modeli, poprzez co nie zawsze stanowią opłacalną ekonomicznie inwestycję. Podobnie też ocenić należy diody LED 5630. Dają one wprawdzie strumień świetlny o niebywałej mocy (na poziomie 6000 lumen), jednakże wciąż zaporową pozostaje ich cena, poprzez co decyduje się na nich stosunkowo niewielki odsetek konsumentów.

Wśród najczęściej oferowanych przez sprzedawców taśm led wyróżnić można taśmy o oznaczeniach 150 oraz 300. Większość konsumentów nie ma przy tym pojęcia, co oznaczają owe oznaczenia i jaki mają wpływ na emitowane światło. W uproszczeniu opisać można, że taśmy o oznaczeniu 150 posiadają na 5-metrowym odcinku 150 diod led SMD rozmieszczonych w 50 modułach po 3 diody w odległości co 100 mm (10 cm). Z kolei taśmy oznaczane jako 300 posiadają na takim samym odcinku 300 diod led SMD, z czego odległość pomiędzy modułami zmniejszona zostaje do 50mm (5 cm). Jakie ma to przełożenie na praktykę? Zwiększona gęstość występowania modułów led przekłada się na ilość dostarczanego światła. Taśmy led o oznaczeniu 150 doskonale sprawdzać więc będą się jako dodatkowe, inne niż podstawowe źródła światła, podczas gdy taśmy ledowe 300 stosowane będą być mogły także nie obok, ale zamiast standardowych lamp lub żarówek.

Decydując się na sięgnięcie po produkty ledowe, w tym zwłaszcza po taśmy ledowe, warto skorzystać z pomocy ekspertów lub pracowników sklepów, którzy powinni doradzić optymalne rozwiązania techniczne. Należy pamiętać, że wybór rodzaju diod, rodzaju taśm ledowych, czy też nawet określenie długości samej taśmy rzutować będzie na rodzaj zasilacza, który pozwoli na dostarczenie energii elektrycznej całemu układowi świetlnemu. Warto też zainwestować w dobrej jakości złączki, a także w sposób profesjonalny połączyć ze sobą odcinki taśm, co uchroni nas przed uszkodzeniem układu lub przepalaniem się poszczególnych diod.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatTaśmy ledowe idealne dla Twojego domu