Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 23 listopad 2015 19:53

ABC reklamy kasetonowej

Napisał

Jednym z najczęściej wykorzystywanych nośników reklamy – zarówno o charakterze zewnętrznym, jak też o charakterze wewnętrznym – jest reklama wykorzystująca za swój nośnik różnego rodzaju kasetony reklamowe. Łatwa dostępność materiałów z których wykonywane są same nośniki reklamy, a także stosunkowo niewielki koszt jej przygotowania oraz prosty i nie wymagający skomplikowanych konstrukcji sposób montażu sprawiają, że ten sposób reklamowania się znajduje szerokie zastosowanie wśród podmiotów, które pragną oznaczyć miejsce wykonywanej działalności gospodarczej lub też w innym miejscu skierować do odbiorców określone treści reklamowe.

Coraz częściej przedsiębiorcy wykorzystują na cele reklamy kasetonowej konstrukcje oparte o zastosowaniu technologii led. Pozwala to im na osiągnięcie tanim kosztem ciekawego efektu wizualnego oraz podświetlenie energooszczędnymi systemami ledowymi reklamowanych treści, które pozostają widoczne także po zmierzchu oraz w godzinach nocnych. Użycie lamp ledowych umożliwia też podświetlenie kasetonów w takich miejscach, gdzie inne źródła światła mogłyby niekorzystnie wpływać na otoczenie, na przykład zmniejszając komfort przechodniów lub też wywołując niebezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez dekoncentrujące działania na jego uczestników.

Poszczególne agencje reklamowe oraz producenci materiałów reklamowych posiadają w swojej ofercie kasetony o różnych właściwościach oraz wykorzystujące różne profile i elementy konstrukcyjne. Wśród nich wyróżnić można przede wszystkim kasetony jednostronne, montowane na płaskich powierzchniach, najczęściej w specjalnie do tego celu przystosowanym profilu aluminiowym. Kaseton taki składa się zazwyczaj z dwóch części – stelażu wewnętrznego, który zamontowany do ściany lub elewacji budynku utrzymuje konstrukcję w pożądanym miejscu oraz mieści w sobie dodatkowy osprzęt wykorzystywany na przykład na cele oświetlenia szyldu, a także z płyty kasetonowej - lica (wykonanej z materiału z tworzywa sztucznego, na którym znajduje się nadruk reklamowy lub inna treść).

Możliwe jest też skorzystanie z oferty kasetonów dwustronnych, które szczególnie pożądane są w sytuacji, kiedy zamierzone treści reklamowe znajdować się mają w płaszczyźnie prostopadłej do ściany lub elewacji, zwracając uwagę przechodniów na ulicy. Wtedy też konieczne jest skorzystanie z bardziej zaawansowanych konstrukcji nośnych, które utrzymają reklamę kasetonową w zamierzonym miejscu i pozwolą na jej właściwą ekspozycję. Także jednak i w tym wypadku tzw. stelaż konstrukcyjny wykonywany jest w większości przypadków z profili aluminiowych, które cechują się stosunkową lekkością oraz łatwością w konstrukcji  i montażu.

W każdym przypadku montażu reklam kasetonowych na elewacjach budynków należy przy tym zwrócić uwagę, czy nie zostały one objęte nadzorem lub ochroną konserwatorską. Aby nie narazić się na negatywne konsekwencje prawne, z odpowiedzialnością karną na czele, w sytuacjach takich wymagane będzie uzyskanie odpowiednich uzgodnień i opinii, a także wydanie przez organ konserwatorski decyzji zezwalającej na instalację kasetonu.

Zobacz: 
ABC reklamy kasetonowej na www.kasetony-reklamowe.com.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatABC reklamy kasetonowej