Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 24 listopad 2015 17:46

Aktywny wypoczynek w Juracie

Napisał

Nie każdy, przybywając nad piękne polskie morze, pragnie jedynie wylegiwać się na gorącym piasku i dla ochłody pluskać się przy brzegu. Wszyscy prawdziwi miłośnicy sportów wodnych koniecznie powinni przybyć do Juraty (na molo) i tam spróbować swoich sił mierząc się z siłami natury!

 

Nie każdy, przybywając nad piękne polskie morze, pragnie jedynie wylegiwać się na gorącym piasku i dla ochłody pluskać się przy brzegu. Wszyscy prawdziwi miłośnicy sportów wodnych koniecznie powinni przybyć do Juraty (na molo) i tam spróbować swoich sił mierząc się z siłami natury!

Ogromny wybór!

Na czym poszaleć? Znajdzie się coś zarówno dla miłośników windsurfingu, kitesurfingu, katamaranów, wakeboardu. Można również wypożyczyć skutery wodne oraz rowerki wodne. Doświadczeni pogromcy morskich fal mogą wypożyczyć sam sprzęt, natomiast wszyscy ci, którzy dopiero „stawiają pierwsze kroki na wodzie”, mogą skorzystać z oferty różnych kursów prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Warto to zrobić, bo najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo! Można zdecydować się zarówno na indywidualne lekcje (godzina lub więcej) albo na wzięcie udziału w obozie windsurfingowym czy innym.

Czym charakteryzują się wybrane sporty?

Windsurfing jest sportem wodnym, który uprawia się przy użyciu specjalnej deski i przymocowanego do niej tak zwanego pędnika żaglowego. Podstawy windsurfingu można opanować już w zaledwie kilka godzin przy pomocy dobrego instruktora.

Nieco innym sportem jest kitesurfing zwany również kiteboardingiem. Podobnie jak windsurfing jest on odmianą surfingu. Różni się on jednak prowadzeniem deski (tak jak w czasie jazdy na fali, na krawędzi). Zamiast też klasycznego żagla występującego w windsurfingu, w kitesurfingu mamy do czynienia z latawcem. Kitesurfer latawiec ów utrzymuje w dużej odległości od siebie, na barze, który przypięty jest do założonej uprzęży. Aby poszaleć, potrzebny jest oczywiście sprzyjający wiatr.

Jeśli nie windsurfing, nie kitesurfing to może wakeboarding? To także jest sport wodny, w którym wykorzystuje się deskę. Jazda jest możliwa dzięki temu, że wakeboarder trzyma linę, która ciągnięta jest przez łódź (ewentualnie specjalny wyciąg). Sport ten jest połączeniem surfingu, snowboardingu oraz nart wodnych. Jeśli tylko odpowiednie środki ostrożności zostaną zachowane, świetna, szalona zabawa gwarantowana!

Hotel na pobyt

Dłuższy pobyt na Półwyspie Heslkim wymaga znalezienia odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Wartym sprawdzenia miejscem będzie z pewnością nadmorska Bryza - hotel SPA z basenem w którym po całym dniu aktywnego wypoczynku można naprawdę odpocząć i zrelaksować się m.in. przy balijskim masażu z widokiem na morze - warto podkreślić, że Bryza jako jeden z nielicznych hoteli znajduje się tuż przy plaży z bezpośrednim dostępem do niej.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatAktywny wypoczynek w Juracie