Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 listopad 2015 20:14

Uwaga. Wraca „złe” powietrze

We czwartek dzieci oraz osoby starsze w miarę możliwości powinny pozostać w domach. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadził I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza.

 
Wietrzna pogoda pozwoliła na jakiś czas odetchnąć mieszkańcom powiatu suskiego pełna piersią. Niestety, stan  atmosfery znów się pogorszy. Eksperci z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie zapowiadają, że jakość powietrza we czwartek będzie zła. W piątek nieco lepiej – powietrze będzie w dostatecznej jakości. Tym samym Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego poinformował  o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu. 
 
- Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze, powinny podjąć następujące środki ostrożności: unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń; ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń; osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy – czytamy w komunikacie
 

 

HomeWydarzeniaPowiatUwaga. Wraca „złe” powietrze