Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 26 listopad 2015 07:57

Uchwała antysmogowa obejmie powiat suski?

Władze Małopolski pracują nad wprowadzeniem zakazu palenia węglem w Krakowie. Niewykluczone, że podobne obostrzenia zostaną rozszerzone na teren całego województwa. 

- Musimy pójść o krok dalej, uchwała antysmogowa musi zostać rozszerzona na całą Małopolskę" - zapowiedział Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa w rozmowie z Radiem Kraków.

Nowe przepisy, które teraz są przygotowywane dla Krakowa, zdaniem wicemarszałka powinny zostać rozszerzona na teren całej Małopolski. Być może jednak obejdzie się bez wprowadzenia zakazu palenia węglem.

- Na pewno piece muszą być czwartej, piątej generacji – dodał Kozak.

Uchwała antysmogowa dla Krakowa  jest w Małopolsce opracowywana na podstawie ustawy antysmogowej, którą przyjął parlament. Pozwala ona na określenie wymagań emisyjnych wobec kotłów na węgiel i drewno nie tylko w Krakowie, ale w innych gminach.

Jak dodawał w rozmowie z Radiem Kraków Wojciech Kozak, do walki ze smogiem trzeba zmobilizować wszystkie gminy w Małopolsce. Ale...

- Do konsultacji zgłoszono kilka wniosków. Nikt się tym nie interesuje. W dalszym ciągu nie dociera do społeczeństwa, że zanieczyszczone powietrze może prowadzić do śmierci. I to my jesteśmy temu winni. Pieniądze, które przeznaczamy, idą z dymem – skwitował wicemarszałek. 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUchwała antysmogowa obejmie powiat suski?