Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 11 grudzień 2015 08:31

Kolejne solary coraz bliżej

Napisał

Lada dzień suskie starostwo powiatowe wyłoni głównego wykonawcę prac związanych z instalacjami w ramach programu solarnego.

 
To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu suskiego, którzy oczekują na montaż tzw. solarów. Główny wykonawca zostanie wyłoniony niebawem. 
 
Przypomnijmy, procedura związana z suskim programem solarnym napotkała problemy związane z z rozliczeniem środków otrzymanych na jego realizację od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  i Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy powstałych z powodu zawarcia przez poprzedni zarząd ugody z wykonawcą inwestycji - firmą Solver.
 Jak zaznacza Józef Bałos, starosta powiatu suskiego, istotny wpływ na sytuację miała również upadłość firmy Solver.  W ugodzie  firma  zobowiązała się do rzetelnego prowadzenia  obsługi zgłoszeń  serwisowych przez cały  okres gwarancji - do 2023 r. Mimo takiego zobowiązania firma  po podpisaniu ugody zaprzestała realizacji zgłoszeń gwarancyjnych  i kilkanaście dni od podpisania  ugody  złożyła  wniosek o upadłość. 
 
Sprawa jednak została przez obecny zarząd powiatu doprowadzona do finału.
 
- Jestem z tego powodu szczęśliwy, bo nie było łatwo – przyznał Józef Bałos, starosta suski. - Kilka razy musiałem się tłumaczyć ze sprawy w Warszawie, ale udało się rozliczyć pierwszy etap projektu.
 
Teraz władze powiatu czekają na wyłonienie głównego wykonawcy realizacji drugiego etapu. Ma to nastąpić w ciągu kilku dni.
 
 
 
 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatKolejne solary coraz bliżej