Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 11 grudzień 2015 19:17

Odpowiedni materac- sposób na zdrowie!

Napisał

Najważniejsze cechy, które powinien posiadać materac to trwałość, komfort i odpowiednie dopasowanie do sylwetki. Rama łóżka jest kwestią wizualną, natomiast materac będzie miał niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Jest to bardzo ważne, ponieważ coraz więcej ludzi cierpi na problemy z kręgosłupem, czy alergie. Bardzo ciężko dobrać model materaca samodzielnie, nie znając się na budowie czy właściwościach konkretnych materiałów. Z czego więc powinien być wykonany nasz materac, aby zapewnić komfortowy i zdrowy sen?

 

Bóle kręgosłupa

Bóle pleców mogą być spowodowane szeregiem czynników. Zbyt duża lub zbyt mała aktywność fizyczna, siedzący tryb pracy, urazy i kontuzje. Mało kto wie, że jedną z przyczyn dolegliwości kręgosłupa może być także nieodpowiednio dobrany materac. Nasze ciało podczas snu regeneruje się, powinno więc być ułożone w takiej pozycji by móc wypocząć. Jest to tzw. pozycja fizjologiczna. Prawidłowo dobrany materac dla Ciebie powinien być dość stabilny, musi jednak dopasowywać się do ciała w pewnych obszarach. Najlepiej dokonać wyboru materaca zgodnie z masą naszego ciała. Dla osób lekkich odpowiedniejsze będą miękkie materace, które nie będą powodować ucisku. Jeśli natomiast nasza masa oscyluje powyżej 80 kg lepiej zdecydować się na model twardszy. W profilaktyce bólów kręgosłupa pomogą także niektóre pianki. Za materiały o właściwościach ortopedycznych można uznać lateks oraz piankę termoelastyczną. Są to materiały dopasowujące się do ciała i niwelujące ucisk. Ich działanie dodatkowo wspomoże podział powierzchni materaca na strefy twardości. Dzięki temu w niektórych miejscach nasze ciało zyska stabilniejsze podparcie, a w niektórych nieco mocniej zagłębi się w materacu.

Alergia

Dobór odpowiedniego materaca dla alergika to nie lada wyzwanie. Tutaj najlepiej zrezygnować z wszelkich naturalnych surowców, ponieważ mogą one gromadzić kurz i uczulać. W materacu dla alergika nie powinien więc znajdować się kokos, wełna, czy końskie włosie. Najlepszym wyborem są materace piankowe, ponieważ w swojej strukturze nie posiadają przestrzeni, w których mogłyby gromadzić się alergeny. Dostępne na rynku pianki są także bardzo często impregnowane, co zapewnia jeszcze wyższe bezpieczeństwo. Ponadto materac powinien być wyposażony w pokrowiec z antyalergicznej tkaniny, który można ściągnąć i wyprać. Dobrym rozwiązaniem są pokrowce z jonami srebra o działaniu antybakteryjnym, a także tkaniny do prania w temperaturze 60 stopni. Możliwość wyprania zwiększy higienę materaca i pomoże zadbać o bezpieczeństwo dróg oddechowych.

Problemy z krążeniem

Nie każdy o tym wie, ale materac może pomóc także przy problemach z krążeniem. Ważnym aspektem jest niwelowanie ucisku na ciało. Dobrze sprawdza się pianka termoelastyczna, ponieważ pod wpływem nacisku i ciepła ciała dokładnie się do niego dopasowuje. Dzięki temu materac nie wywiera nacisku na ciało, a tym samym ogranicza mrowienie i drętwienie kończyn. Pianka termoelastyczna działa także rozgrzewająco. Innym materiałem pobudzającym krążenie krwi jest owcza wełna. Rozgrzewa ona ciało i wspomaga lepsze ukrwienie organizmu podczas snu.

Zdrowy sen jest bardzo ważny, a odpowiedni materac pomoże nam o siebie zadbać. Wybór materaca nie jest prosty z tego też względu warto zasięgnąć rady specjalisty. Mieszkańców Małopolski zapraszamy po doradztwo do nowego salonu Materace Dla Ciebie w Krakowie.

Zespół materace-dla-ciebie.pl

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatOdpowiedni materac- sposób na zdrowie!