Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 14 grudzień 2015 07:36

NFZ chce dać zbyt mało

Napisał

Urzędnicy Narodowego Funduszu Zdrowia zaproponowali małopolskim szpitalom niewystarczające kwoty. Dyrektorzy lecznic i starostowie walczą o lepsze warunki.

Podczas Konwentu Starostów Małopolski dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej i starosta suski podjęli wspólnie z innymi dyrektorami szpitali i starostami decyzję o niepodpisywaniu wszystkich umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok na proponowanych przez NFZ warunkach.

- Decyzja ta wynika z faktu, iż proponowana przez Fundusz wartość kontraktu jest niewystarczająca – wyjaśnia Monika Wróblewska-Polak, rzecznik prasowy ZOZ Sucha Beskidzka. - Globalnie szpitale otrzymały wzrost w odniesieniu do roku 2014 ale jest to wysokość kwoty, który obowiązywał w roku 2013.

Został więc zgłoszony postulat aby po uwzględnieniu nadwykonań do połowy 2015 roku, wartość kontraktu została podniesiona szczególnie w zakresie tzw. oddziałów podstawowych szpitala powiatowego: wewnętrznego, pediatrii, ginekologii i chirurgii.

Ustalenia zostały przekazane obecnej na konwencie dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Elżbiecie Fryźlewicz-Chrapisińskiej.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatNFZ chce dać zbyt mało