Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 21 grudzień 2015 19:58

Generał z Jordanowa – odwołany

Napisał

Gen.bryg. Wiesław Leśniakiewicz, pochodzący z Jordanowa Komendant Główny Straży Pożarnej, stracił swe stanowisko.

 
Trwa wymiana kadry kierowniczej najwyższego szczebla w polskich instytucjach o organizacjach. Tym razem przyszła kolej na zmiany w Państwowej Straży Pożarnej, która podlega szefowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak poinformowały ogólnopolskie media, ze stanowiska Komendanta Głównego  odwołany został generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz.
 
Wiesław Leśniakiewicz pochodzi z Jordanowa. Funkcję KG PSP pełnił od 2008 roku. W tym samym roku został również szefem Obrony Cywilnej Kraju.
 
Póki co nie wiadomo, kto go zastąpi na stanowisku Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
 

Gen. bryg. Leśniakiewicz ze stanowiska odchodzi w chwili, kiedy ogromna większość Polaków zadeklarowała zaufanie do instytucji, która kierował. Główny Urząd Statystyczny zaprezentował wyniki najnowszych badań, z których wynika, że straż pożarna jest instytucją życia publicznego, której Polacy najbardziej ufali w pierwszej połowie 2015 r. Zaufanie do straży pożarnej deklaruje ok. 94 proc. Polaków.

 

 

 
 
 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatGenerał z Jordanowa – odwołany