Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 25 styczeń 2016 12:27

Rusztowania elewacyjne – 5 miejsc, w których je znajdziemy

Rusztowania elewacyjne to specjalne konstrukcje umożliwiające wszelkiego rodzaju prace na wysokościach. Szybki montaż i demontaż sprawia, że wykorzystuje się je w wielu tymczasowych konstrukcjach. Jakich? Będziecie zaskoczeni.

Rusztowania elewacyjne były znane już w starożytnej Grecji czy w Egipcie. Oczywiście nie była to konstrukcja taka, jaką znamy współcześnie, ale służyła do tego samego – do tworzenia wielkich budowli, które do dzisiaj możemy podziwiać. Gdzie współcześnie wykorzystuje się rusztowania elewacyjne? Oto parę przykładów:

  1. Rusztowania elewacyjne, jak sama nazwa może sugerować, pozwalają na szybkie i łatwe kładzenie elewacji na budynkach mieszkalnych lub innych budowlach (kościoły, teatry, szkoły itd.). To chyba najbardziej znany widok – blok mieszkalny, rusztowanie i pracujący na nim panowie budowlańcy, którzy ukradkiem zaglądają w okna mieszkańcom.
  2. Oczywiście wykonuje się na nich wszelkie inne prace, takie jak: tynkowanie, malowanie, ocieplanie czy murowanie. Dzięki prostej i bezpiecznej konstrukcji, wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie chcemy wykonać jakieś prace budowlane, a zwyczajnie nie dosięgamy takich wysokości.
  3. Konserwacja i renowacja to kolejna czynność, której praktycznie nie można wykonać bez użycia rusztowań elewacyjnych. Dzięki platformom podsufitowym konserwator zabytków z łatwością odnowi stare freski lub odrestauruje sufity w średniowiecznym kościele.
  4. Scena koncertowa. Tak - scena koncertowa jest konstrukcją wykorzystującą rusztowanie elewacyjne. Ponownie wynika to z tego, że rusztowania elewacyjne mogą stanowić bardzo złożoną i dużą konstrukcję sprzyjającą efektowności koncertów.
  5. Reklamy. Zaskoczeni? A jednak - to właśnie przydrożne reklamy i billboardy eksponowane są na konstrukcji rusztowania elewacyjnego.

Wszystkie wyżej wymienione obiekty łączy to, że po pierwsze konstruowane są z rusztowań elewacyjnych, a po drugie można je z łatwością składać i rozkładać.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatRusztowania elewacyjne – 5 miejsc, w których je znajdziemy