Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 luty 2016 09:17

Powiat. Zdrowe relacje to te z ograniczonym zaufaniem

Napisał
Powiat. Zdrowe relacje to te z ograniczonym zaufaniem czytelniczka. Anita

Na XIV sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 28 stycznia br. poruszony został temat utrzymania zimowego dróg powiatowych. Jeden z radnych Pan Rafał Lubaszka zasugerował, iż pracownicy Wydziału Zamówień Publicznych, Rozwoju i Dróg Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej powinni w większym stopniu zaufać wykonawcom i akceptować ich samodzielne decyzje w przedmiocie konieczności wyjazdu. Jako przykład podał sytuację z 14 stycznia gdzie firma wykonawcza nie zdążyła na czas posypać drogi Nr 1685 K Pcim-Łętownia-Jordanów wynikiem czego doszło tam do wypadku i kilku innych incydentów.

            Do sprawy odniósł się Naczelnik WZ Igor Głuc, który stwierdził, iż w relacjach zamawiający – wykonawca najbardziej „zdrowa” jest sytuacja gdy obie strony należycie wykonują swoje zobowiązania a zaufanie jest ograniczone. Znane są sytuację, nawet z tego sezonu, że wykonawcy nienależycie realizowali swoje zadania a instytucja  nadzoru służy właśnie ich dyscyplinowaniu i dbaniu o jakość pracy a także ograniczanie do minimum nienależnych wydatków z budżetu powiatu. 

            W konkretnej, podnoszonej przez Pana radnego sytuacji pomiędzy zgłoszeniem przez wykonawcę stanu śliskości na drodze a weryfikacją służb powiatu i decyzją o uruchomieniu akcji minęło niewiele ponad pół godziny. Przy założeniu, iż wykonawca uaktywnił się dopiero  po godzinie 7 rano gdy już dochodziło do incydentów na drodze oczywistym jest, iż nie był wystarczająco czujny, tym bardziej, że jest firmą lokalną. Gdyby poinformował zamawiającego o stanie nawierzchni przykładowo o godzinie 5 rano to całej sytuacji można byłoby uniknąć. Naczelnik przypomniał również, że Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej pełni całodobowe dyżury w okresie zimowym a numer telefonu jest podany do publicznej wiadomości, zaapelował równocześnie raz jeszcze o ostrożną jazdę i dostosowanie się do warunków panujących na drodze. 

 

 

asdasdasdasdas