Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 04 luty 2016 06:46

Powiat. Budżet z nadwyżką. Będą inwestycje

Napisał

Radni powiatu suskiego uchwalili tegoroczny budżet. Udało się go tak zaprojektować, by nie było deficytu.

 
W budżecie na 2016 rok dochody oszacowano na 89 128 354 zł a wydatki zaplanowano na poziomie 88 878 354 zł. Jak można zauważyć, władze powiatu w budżecie nie założyli deficytu, lecz – co prawda niewielką ale jednak - nadwyżkę dochodów nad wydatkami.
 
Niemniej ważną informacją jest to, że w planie finansowym znajdą się środki na inwestycje, m.in.: na montaż 564 instalacji solarnych i systemu monitoringu; remont drogi powiatowej Barwałd - Stryszów - Marcówka – Zembrzyce; budowę mostu w ciągu drogi powiatowej Jordanów – Toporzysko - Sidzina w miejscowości Toporzysko; kontynuację programu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w szkołach zawodowych powiatu suskiego; kompleksową modernizacja ewidencji gruntów i budynków; przystosowanie pomieszczeń w ZS im. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim na potrzeby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, remont pokrycia dachowego oraz systemu wentylacji w budynku warsztatów ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej; adaptację budynku starostwa przy ul. Kościelnej 5b w związku z planowanym przeniesieniem wydziałów mieszczących się przy ulicy Mickiewicza 19. Docelowo cały urząd będzie mieścił się w jednym budynku przy ul. Kościelnej 5b.
 
Ale nakłady na inwestycje to tylko część budżetu. Najwięcej, bo aż 40 procent, pochłaniają wydatki na oświatę. 
 
- Pomimo zrównoważenia dochodów i wydatków nie można zapominać o ciążącym nadal długu, na obsługę którego przeznaczono w bieżącym roku 1 400 000 zł. Optymizm budzi za to poprawa wskaźnika zadłużenia wynikającego z Ustawy o finansach publicznych – zaznaczył Józef Bałos, starosta suski
 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPowiat. Budżet z nadwyżką. Będą inwestycje