Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 05 luty 2016 08:05

Powiat. Jeśli przybędą uchodźcy, to tylko na chwilę

Napisał

Nadal nie wiadomo, gdzie zostaną zlokalizowani uchodźcy, których prawdopodobnie będzie musiała przyjąć Polska. Na pewno na stałe nie zostaną w obiektach powiatowych.

 
Sprawę przyjęcia przez Polskę imigrantów spowija mgła tajemnicy. Nadal nie wiadomo, gdzie uchodźcy z Bliskiego Wschodu, którzy – przede wszystkim w lecie zeszłego roku – masowo przybyli do Europy, znajdą dach nad głową. Nie wiadomo, które małopolskie gminy zadeklarowały możliwość ich przyjęcia – takich danych nie ujawnia wojewoda, wskazując na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Przedstawiciele tego resortu jednak twierdzą, że mają tylko ogólne dane i odsyłają z powrotem do wojewody, które służby twierdzą, że dane przesłali do ministerstwa...
 
Tymczasem jak się dowiedzieliśmy, nie jest wykluczone, że przybysze  z Afryki i Azji czasowo „odwiedzą” powiat suski. Pod koniec 2015 roku bowiem wojewoda małopolski zobowiązał również starostów do rozpoznania, czy dysponują obiektami, które mogłyby posłużyć do zakwaterowania imigrantów.
 
- W razie konieczności  zakwaterowania uchodźców powiat może wykorzystać do tego celu obiekty oświatowe np. sale gimnastyczne, internaty – poinformował portal sucha24.pl Józef Bałos, starosta suski. -  Jednakże czas  przebywania uchodźców może być krótkotrwały, np. w okresach przerwy w zajęciach szkolnych - ferie, wakacje. 
 
Starosta wyraźnie zaznaczył, że powiat nie dysponuje obiektami umożliwiającymi zakwaterowanie uchodźców na dłuższy czas.
 
Ponadto póki co nie wiadomo, czy władze kraju w ogóle skorzystają z suskich obiektów.
 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatPowiat. Jeśli przybędą uchodźcy, to tylko na chwilę