Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 08 luty 2016 13:24

Oświadczenie starosty suskiego w sprawie uchodźców

Napisał

W związku z pojawieniem się w lokalnej przestrzeni medialnej informacji na temat zakwaterowania uchodźców w salach gimnastycznych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat, starosta suski zdecydowanie dementuje rzekomą zgodę władz powiatu na przyjmowanie uchodźców i organizowanie im długotrwałego pobytu w budynkach powiatowych.

Zamieszanie medialne z tym związane jest zapewne wynikiem nadinterpretacji faktu przesłania przez powiat we wrześniu ubiegłego roku, sporządzonego na żądanie ówczesnego wojewody małopolskiego, działającego z polecenia straży granicznej wykazu obiektów, które w razie konieczności mogłyby być wykorzystane do krótkotrwałego (maksymalnie 48 godz.) ulokowania nielegalnych imigrantów w celu dokonania czynności operacyjnych przez straż graniczną i policję.

Przesłanie takiego wykazu absolutnie nie oznacza zgody na przyjmowanie uchodźców. Powiat suski nie posiada, ani też nie wykazywał obiektów przystosowanych do długotrwałego pobytu relokowanych na teren państwa polskiego imigrantów posiadających status uchodźcy.

Starosta Suski

Józef Bałos

Zobacz także: Powiat. Jeśli przybędą uchodźcy, to tylko na chwilę

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatOświadczenie starosty suskiego w sprawie uchodźców