Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 09 luty 2016 08:00

Komu posłuży nowy stadion „Babiej Góry?

Napisane przez

Między powiatem a Suchą Beskidzką trwają negocjacje w sprawie możliwości użytkowania obiektu po modernizacji.

Po rozstrzygnięciu piątego przetargu nieograniczonego, pomiędzy gminą Sucha Beskidzka, a konsorcjum firm została zawarta umowa na modernizację infrastruktury lekkoatletycznej kompleksu sportowego „Babia Góra”. Zgodnie z zapisami umowy wykonawca jest zobowiązany do wykonania zadania w terminie do dnia 15 czerwca 2016 r. oraz uzyskania świadectwa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do dnia 16 sierpnia 2016 r.

Tymczasem już teraz wśród niektórych z radnych powiatu zrodziło się pytanie, czy ze zmodernizowanego obiektu korzystać będą mogli uczniowie szkół prowadzonych przez suskie starostwo?

- Obecnie na mocy porozumienia Zespołu Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej z MKS Babia Góra młodzież szkół ponadgimnazjalnych ma możliwość korzystania w ramach lekcji wychowania fizycznego ze stadionu lekkoatletycznego w zamian za korzystanie przez klub z hali sportowej szkoły – poinformował Józef Bałos, starosta suski. - Starostwo wyraża wolę kontynuacji współpracy na dotychczasowych zasadach, jednak żadne wiążące ustalenia w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Ale, jak dowiadujemy się w suskim magistracie, można być dobrej myśli co do finału tych swoistych negocjacji.

- Oczywiście będzie możliwe korzystanie z naszej infrastruktury sportowej przez wszystkich uczniów, a zasady zostaną określone w terminie późniejszym – poinformował Stanisław Lichosyt, burmistrz Suchej Beskidzkiej.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatKomu posłuży nowy stadion „Babiej Góry?