Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 10 luty 2016 10:58

Program Rodzina 500 plus rusza od 1 kwietnia

Napisał

Samorządy nauczą się, jak wprowadzić w życie program „inwestycji w demografię”.

 

Niebawem służby wojewody małopolskiego zorganizują szkolenie dla samorządów. Chodzi o to, by jak najbardziej uprościć procedury związane z wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus – a więc przekazania rodzicom pieniędzy na każde ich drugie i następne dziecko.

- Program Rodzina 500 plus rusza już 1 kwietnia i na pewno będzie dla nasz wszystkich niemałym wyzwaniem, ale jestem przekonany, że damy radę! – powiedział Józef Pilch. - „Trzeba przestać myśleć o rodzinie w kategoriach kosztów. Rodzina 500 plus to inwestycja w demografię. Nasza wspólna inwestycja”  

Wojewoda przedstawił założenia funkcjonowania programu. I tak, próg dochodowy wynosi 800 zł na członka rodziny lub 1200 w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym; nie obowiązuje on w przypadku drugiego dziecka; jeżeli próg dochodowy nie zostanie przekroczony, to rodzina może liczyć na wsparcie dla pierwszego dziecka; 500 zł nie wlicza się do dochodu ani przy świadczeniach rodzinnych, ani przy pomocy społecznej; ta kwota nie podlega też egzekucji komorniczej; program będzie realizowany w formie finansowej, rzeczowej lub usług (może to być np. przekazanie talonu na zakupy lub wykupienie usługi edukacyjnej z myślą o dziecku). 

 Dla całej Polski rząd przewidział 17 mld. Małopolska dostanie zaś 1 366 603 000.

 
asdasdasdasdas