Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 18 luty 2016 22:52

Akcja dla Kamila Pochopnia w niedzielę !!!

Napisał

W niedzielę 21 lutego br. zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do  Zespołu Szkół nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Odbędzie się tam akcja charytatywna na rzecz 13- letniego  Kamila Pochopnia z Suchej Beskidzkiej.

Kamil ponownie musi się zmierzyć w walce z nowotworem, którym walczy od trzech lat. W wyniku choroby , chłopiec stracił część nogi.

 Pod koniec 2015 roku rutynowe badania, wykazały nawrót choroby. Chłopca czeka  kolejna walka. Kamila czeka wymiana protezy, której koszt wynosi 45-50 tyś zł. Do tego miesięczne koszty leczenia sięgają 1.000 złotych , nie licząc kosztów dojazdu do Szpitali. Mama Kamila znalazła lekarza , który jest w stanie mu pomóc, który wyleczył już wiele, cierpiących na tą samą chorobę. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, rodzinę nie stać na pokrycie tej kwoty.

Grupa znajomych i przyjaciół wspólnie z Gabrielą Bryndzą postanowiła przyłączyć się  do pomocy i zorganizować akcję charytatywną , której celem będzie zbiórka pieniędzy na leczenie.

Od godziny 14.00 do 16.00 będą występy młodych artystów- dzieci i młodzieży z powiatu suskiego. A następnie godzinny maraton zumby dla dzieci. Od godziny 17-19 zapraszamy dorosłych do wspólnego zumbowania. O tym, że zumba łączy i pomaga wiemy od dawna, dlatego organizatorzy chcą w szczytnym celu wykorzystać rosnącą popularność tej formy ruchu. Na scenie zagoszczą wspaniali instruktorzy z Raby Wyżnej, Bielska- Białej, Częstochowy oraz Proszowic.

Specjalnie dla rodziców  z dziećmi  przygotowano kącik dla  najmłodszych. Będzie można pogodzić przyjemne z pożytecznym, a dzieci będą pod fachową opieką przemiłych wolontariuszek. Oprócz  występów i maratonu , organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji. Będzie dla Państwa czynna kawiarenka z pyszną kawą i herbatą, a obok będzie  można spróbować specjałów  serwowanych przez  Koło Gospodyń z Juszczyna. Odbędzie się również licytacja cennych przedmiotów: piłka z autografami zawodników Wisły Kraków Ekstraklasy, piłka z Euro 2016,kalendarz z podpisami kadry skoczków narciarskich, filiżanka z autografem Apoloniusza Tajnera, koszulka Łukasza Burligi, obrazy autorstwa Ani Budzyń.

Dodatkowym punktem programu będzie bieg towarzyski na 10 km, który organizuje grupa „suskich biegaczy”. Start biegu o godzinie 15.00 . Miejsce startu i meta biegu – Szkoła nr 1 (czyli miejsca imprezy). Trasa biegnie ul Mickiewicza obok pasażu , ul Role , nawrót przy stacji benzynowej „Bliska” Bieg ma charakter towarzyski – wpłata dla Kamila Pochopnia 30 zł. Osoby chcące wziąć udział w biegu proszone są o kontakt z koordynatorami biegu : 604-120-887 (Marcin) , 667-648-787 (Staszek) ,502-303-419 (Leszek), 667335459 ( Mariusz).Więcej informacji na plakacie. Za

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatAkcja dla Kamila Pochopnia w niedzielę !!!