Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 22 luty 2016 09:15

„Rodzina 500 plus” – można już dzwonić

Wojewoda małopolski uruchomił specjalna infolinie dla rodziców.

Aż 1 366 603 000 złotych niebawem znajdzie się w budżetach małopolskich rodzin.  Których? O to warto szczegółowo dopytać za pomocą specjalnie przygotowanej infolinii dotyczącej programu „Rodzina 500 plus”.

- Program rusza już 1 kwietnia i na pewno będzie dla nasz wszystkich niemałym wyzwaniem, ale jestem przekonany, że damy radę! – powiedział Józef Pilch wojewoda małopolski. - Trzeba przestać myśleć o rodzinie w kategoriach kosztów. „Rodzina 500 plus” to inwestycja w demografię. Nasza wspólna inwestycja. 

INFOLINIA (czynna od poniedziałku 22 lutego br. w godzinach od 8:00 do 17:00) :

12 392 15 83 – informacje dla rodziców i opiekunów

12 392 15 85 – informacje dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego

Adres e-mail, na który można kierować pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Wojewoda przedstawił również założenia funkcjonowania programu. I tak, próg dochodowy wynosi 800 zł na członka rodziny lub 1200 w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym; nie obowiązuje on w przypadku drugiego dziecka. Jeżeli próg dochodowy nie zostanie przekroczony, to rodzina może liczyć na wsparcie dla pierwszego dziecka. 500 zł nie wlicza się do dochodu ani przy świadczeniach rodzinnych, ani przy pomocy społecznej Kwota nie podlega też egzekucji komorniczej. Program będzie realizowany w formie finansowej, rzeczowej lub usług (może to być np. przekazanie talonu na zakupy lub wykupienie usługi edukacyjnej z myślą o dziecku). 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiat„Rodzina 500 plus” – można już dzwonić