Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 23 luty 2016 21:58

Otwarcie „Ognika”. Strażacy zapraszają najmłodszych

Dzieci nauczą się jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu. Dzięki nowo powstałej sali edukacyjnej „Ognik”, najmłodsi w przystępny sposób zgłębią temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wczoraj Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła nową działalność edukacyjną. W ramach rządowego programu „Bezpieczna+” powstało specjalne miejsce, gdzie odbywać się będą zajęcia dla dzieci. Salę otworzył Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg Piotr Konar wraz ze starostą suskim Józefem Bałosem.

Odwiedzające Komendę dzieci będą miały możliwość poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzą się jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby. Strażacy w ciekawy sposób opowiedzą im o swojej pracy, pokażą sprzęt którego używają. Na małych gości czeka też prezentacja multimedialna. Jako pierwsze salę przetestowały dzieci z Kurowa, które już w dzień otwarcia miały zajęcia w „Ogniku”.

Na podobne spotkania zaproszone są dzieci z klas I-III ze wszystkich szkół w naszym powiecie. Aby umówić się na ćwiczenia w sali edukacyjnej „Ognik”, należy zadzwonić pod numer tel. 338741800 wew.38 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

 


asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatOtwarcie „Ognika”. Strażacy zapraszają najmłodszych