Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 25 luty 2016 15:57

Wydziały zamiast schroniska

Radni powiatowi podjęli decyzję o przystąpieniu do likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Suchej Beskidzkiej.

 Rada powiatu suskiego podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Suchej Beskidzkiej. Jak wyjaśniły władze starostwa, są dwa główne powody.

Pierwszy, to zamiar przeniesienia wszystkich wydziałów urzędu w jedno miejsce a więc na ulicę Kościelną. Zlikwidowanie schroniska – a c za tym idzie pozyskanie odpowiedniego miejsca - pozwoli na przeniesienie biur z ulicy Mickiewicza.

Ale nie tylko kwestie organizacyjne skłoniły zarząd powiatu do przygotowania uchwały. Drugim powodem zamiaru likwidacji jest fakt, że schronisko po prostu nie cieszyło się zbytnią popularnością. Przez ostatnie trzy lata obłożenie wynosiło od 19 - 30 procent, a tym samym samorząd dopłacał do utrzymania placówki nawet ponad 40 tysięcy rocznie.

Nieco inne zdanie na temat finansów miał jednak Janusz Maciejowski, dyrektor placówki. Według niego do kasy starostwa odprowadzał około 38 tysięcy złotych.

Większość radnych ostatecznie zagłosowała za przedstawiona uchwała. Jej podjęcie jeszcze nie oznacza likwidacji Szkolnego Młodzieżowego Schroniska. Dokument musi zaopiniować kuratorium oświaty.

Warto dodać, że władze starostwa zapowiedziały, że schronisko mogłoby by zostać otwarte w Zespole Szkół im. Witosa.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWydziały zamiast schroniska