Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 26 luty 2016 07:40

Żarówki ledowe – jak wybrać te najlepsze?

Żarówki LED wybierane są coraz częściej. To ekonomiczna alternatywa dla innych źródeł światła, w tym tradycyjnych żarówek żarowych, świetlówek kompaktowych czy żarówek halogenowych. Jeżeli planujesz zakupienie żarówek ledowych, musisz pamiętać o tym, że nie wszystkie są wysokiej jakości i tym samym mogą nie spełnić wszystkich twoich oczekiwań. Na co zwrócić uwagę przy wyborze LED-ów?

 

Dzisiaj żarówki LED można kupić w wielu sklepach – także w tych internetowych w naprawdę niskich cenach. Jeżeli jesteś osobą, która jeszcze nigdy ich nie używała, warto wiedzieć, jak dobrać takie żarówki, które będą po prostu najlepsze.

Najważniejsze parametry żarówek LED

Przy doborze żarówek ledowych pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na następujące ich parametry:

  • lumeny – oznaczają ilość światła emitowanego przez żarówkę, przy LED-ach stanowią lepszy punkt odniesienia od watów, do 200 lm (lumenów) żarówki są słabe, w przedziale 200-500 lm żarówka ma średnią moc i najszersze zastosowanie, natomiast powyżej 500 lm żarówki są już mocne i mogą pojedynczo oświetlić większy obszar
  • kąt świecenia żarówki – im większy, tym światło bardziej rozproszone i słabe
  • barwa światła – światło białe zimne ma 5000-5500 Kelwinów (K), neutralne – 4000-4500 K, a ciepłe 3000-3500 K
  • żywotność – podawana w godzinach, im dłuższa, tym lepiej

Znana marka czy no-name?

Często można spotkać się z przekonaniem, że markowe żarówki, na przykład żarówki LED Philips nie są opłacalne, ponieważ są drogie i działają tak samo jak te no-name, czyli bez znanego znaczka. Jednak często oszczędności przy zakupie LED-ów nieznanych firm mszczą się niską żywotnością żarówki LED, która będzie wymagała szybkiej wymiany na nową nawet po 3-4 miesiącach, podczas gdy markowe żarówki ledowe używane normalnie świecą nawet powyżej 2-3 lat.

Zatem jeżeli zależy ci na zmniejszeniu rachunków za energię elektryczną, pomyśl o zainwestowaniu w LED-y. Chociaż markowa żarówka LED jest droższa od zwykłych żarówek, to jednak jej energooszczędność i żywotność powodują, że to przyszłościowa inwestycja.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatŻarówki ledowe – jak wybrać te najlepsze?