Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 26 luty 2016 08:54

Suskie gminy wycofują się z programu LIFE

Suskie gminy wycofują się z programu LIFE http://powietrze.malopolska.pl/

To efekt informacji, że rada nadzorcza  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odmówiła współfinansowania projektu zintegrowanego LIFE przekazanych przez Urząd Marszałkowski.

O kłopotach związanych z programem LIFE pisaliśmy TUTAJ . Jak podało Biuro Prasowe UMWM,  decyzja NFŚiGW oznacza, że realizacja projektu LIFE w Małopolsce jest obecnie poważnie zagrożona. Partnerzy projektu będą musieli ponieść wyższe koszty jego realizacji. Obecnie 28 partnerów (w tym 22 gminy) potwierdziło udział w projekcie, 17 partnerów (w tym 16 gmin) wycofało się.  

Jak dowiedział się portal sucha24.pl, wśród gmin, które zrezygnowały z realizacji programu, znalazły się gminy Bystra Sidzina oraz Stryszawa. Udział Gminy miałby wynosić 5-cio krotnie więcej niż pierwotnie planowano tj 40 tyś rocznie z 8 tyś zł.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSuskie gminy wycofują się z programu LIFE